Horská chata Lučanka – ubytování Jizerské hory

chata s útulným interiérem ve dřevěném obložení s příjemnou horskou atmosférou

Volný čas

V chatě je útulná jídelna s TV pro posezení, pro zábavu klubovna s krbem, stolním fotbálkem, šipky, stolní hry.


U chaty

Léto: dětský koutek – houpačky, kolotoč, pískoviště, skluzavka, sportovní asfaltové hřiště pro volejbal, fotbálek, nohejbal, stolní tenis. Ohniště na opékání buřtů a možnost grilování. V přilehlých lesích je dostatek dřeva.

Zima: 100 m napojení na Jizerskou magistrálu


Okolí

Léto: značené turistické cesty ke všem rozhlednám a ostatním zajímavostem Jizerských hor, cyklotrasy, 15 min. chůze přírodní koupaliště s občerstvením v Lučanech nad Nisou. V nedaleké Smržovce vyhlídka Hvězda, Jizerské muzeum, Pivrncova putyka. 6km Jablonec nad Nisou – bazén, přehrada, Bowling, Squash centrum, hala s tenisovými kurty, muzeum skla a bižuterie. Exkurze ve sklárně v Janově n.N. – 6km, kde je i Bobová dráha s celoročním provozem. 15km Liberec – ZOO, Botanická zahrada, Ještěd, zábavní centrum s vodním světem Babylon. Výlety na zámky Sychrov, Hrubý Rohovec, Frýdlant, Bozkovské jeskyně. Návštěva Kozí farmy v Pěnčíně.


Zima: Jizerská magistrála s nádhernými upravovanými stopami pro běžkaře je 100 m od chaty, lyžařský areál Severák je jen 3 km, areál Špičák v Albrechticích je 7 km. V Lučanech n.N. 2 km pod chatou je upravovaná a zasněžovaná sjezdovka 800m dlouhá POMA – ideální pro děti.Na přání zajistíme malý nebo velký autobus na výlety.


Předpověď počasí pro ČR: