VYŽITÍ

Běžecké lyžování

Na Jizerskou magistrálu se během krátké doby dostanete na běžkách přímo od chaty. Čeká vás 180 km upravených běžeckých tratí, to nejlepší, co české hory mohou milovníkům běžek nabídnout. Aktuální stav upravenosti tratí najdete zde.

Lučanka – vlastní sjezdovka

Naše sjezdovka, která slouží pouze pro ubytované hosty, se nachází jen 100 m od chaty. Je vybavena vlakem POMA a je pravidelně upravována. Ceny lyžování velmi přátelské – celodenní lyžování v roce 2023 jen za 290,- Kč/den.

Vlek U Pily – Lučany (2 km)

Dvě sjezdovky 350 m, vlek Poma, umělé zasněžování i večerní lyžování nabízí blízký areál U Pily, kam během krátké doby navozíme naším miniskibusem (9 míst) i větší skupinu lyžařů. K dispozici je i lyžařská škola a půjčovna lyží. Více info a ceník zde.

Skiareály

Autem či skibusem se dostanete během 5-15 min. do tří větších blízkých skiareálů s komplexní nabídkou služeb. Skibus staví 900 m od chaty (u kostela) a zdarma k němu během krátké doby navozíme i větší skupinu. Cena skibusu 10,- Kč/dítě, 20,- Kč/dospělý. Pro skupiny, které budou lyžovat na Tanvaldském Špičáku, můžeme nabídnout oběd a odpočinek v našem penzionu U Špičáku, aby se nemusely vracet.

Skiareál Severák (4 km)

http://www.skijizerky.cz/cz/zima/skiarena/ski-areal-severak-125.htm

Skiareál Bedřichov (8 km)

http://www.skijizerky.cz/cz/zima/skiarena/ski-areal-bedrichov-437.htm

Skiareál Tanvaldský Špičák (9 km)

http://www.skijizerky.cz/cz/zima/skiarena/ski-areal-tanvaldsky-spicak-898.htm

Fotbalové hřiště

Především sportovní kolektivy využívají možnosti výhodného pronájmu krásného nového fotbalového hřiště, které se nachází jen cca 200 m od penzionu.

Cykloturistika / Bikepark

Jizerské hory jsou ideálním terénem pro cykloturistiku a jízdu na horských kolech. Náhorní  plošina částečně odlesněná v 70.-80. letech minulého století skýtá množství krásných dalekých výhledů a také lesních silniček a cest, kterými Jizerky projedete křížem krážem. K dispozici je bohatá nabídka cyklotras.

Pro vyznavače adrenalinového ježdění je na Tanvaldském Špičáku v provozu nově vybudovaný bikepark s 8 km singletrailů.

Turistika / houbaření

Oblast Jizerských hor je krajem lesů, rozhleden, přehrad a dalších turistických cílů.  Kdo by nezavítal na Jizerku (viz foto), nejkrásnější osadu se slavnou sklářskou minulostí, nenavštívil vodopády na Černém potoce, nevylezl na Dračí vrch… Místní lesy jsou však též rájem pro houbaře. S využitím sušičky, kterou si můžete na penzionu zapůjčit, si tak můžete zpracovat a odvézt svůj houbařský úlovek domů.

Přehrady

V okruhu několika kilometrů se nachází hned několik přehrad: Souš (viz foto), Josefův Důl, Bedřichovská přehrada, Harcov, Přehrada Mšeno – oblíbené místo pro koupání. Každý návštěvník této oblasti se jistě rád seznámí i s pohnutým osudem Protržené přehrady.

Rozhledny

Nejbližší rozhledna Bramberk se hrdě tyčí jen 400 m nad Lučankou a dojdete k ní lesní cestou za pár minut. Jizerské hory jsou ideálním místem pro milovníky dalekých výhledů. Ani týdenní pobyt zpravidla neumožní navštívit všechny rozhledny v okolí – je jich přes dvacet. Jen v nejbližším okolí najdete rozhledny Tanvaldský Špičák, Černá Studnice, Královka, Petřín, Slovanka, Smrk a další. A můžete pokračovat dál a dál až na Ještěd.

Bazén Jablonec / Aquapark Liberec

Především v zimě si naši hosté rádi zpříjemňují pobyt návštěvou bazénu v blízkém Jablonci, který nabízí mimo plaveckou pětadvacítku také dětský bazén, tobogány, vířivky, páru, masážní lavici, umělé vlny a další atrakce. Mimořádné množství lákadel pak nabízí Aquapark Babylon v Liberci, kde na návštěvníky čeká vodní hrad, skluzavky, tobogány, jeskyně, vířivky, vodotrysky, sauna a římská pára, mořská akvária, nově i Laser show.

Sportovní hala Smržovka

Především pro soustředění sportovních kolektivů můžeme nabídnout pronájem moderní multifunkční sportovní haly ve Smržovce: volejbal, basket, házená, florbal, nohejbal, sálový fotbal, tenis, aerobic a další sporty. K dispozici je též posilovna a venkovní víceúčelové hřiště.

Fotbal a in-line aktivity

Pro soustředění fotbalových oddílů zajistíme pronájem kvalitních hřišť v Josefově Dole nebo Albrechticích. Ve sportovním areálu v Albrechticích je také k dispozici nová in line dráha.

Letní koupání

Jen 2 km od chaty příjemnou lesní procházkou dojdete ke krásnému přírodnímu koupališti v Lučanech. Součástí je bazén pro děti, skluzavka, občerstvení. Další možnost přírodního koupání nabízí blízká přehrada Mšeno, nebo koupaliště v Josefově Dole.

Tenis ve Smržovce

Milovníkům tenisu můžeme doporučit hezký antukový areál se čtyřmi kurty v příjemném přírodním prostředí ve Smržovce.

Bobová dráha Janov

V nedalekém Janově je možno od dubna do října navštívit atraktivní bobovou dráhu o délce 900 m, která má 22 zatáček a poskytuje radost z jízdy dětem i dospělým.

Další turistické cíle Rozhledny

Jen v okruhu 20 km najdete další padesátku zajímavých míst. Seznamte se s nimi zde.